Pohádky pro malé i velké na kompaktní desce pomohou vozíčkářům

Vydavatelství Č. rozhlasu připravilo na kompaktní desce pohádky pro malé i velké, které pomohou vozíčkářům...

Vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis připravilo na kompaktní desce pohádky pro malé i velké, které pomohou vozíčkářům. Peníze získané prodejem totiž poslouží Centru Paraple a jeho prostřednictvím lidem ochrnutým po poranění míchy.

“Kdo to psal, ten to čte” je název nového CD, na kterém své texty předčítají Václav Havel, Ivan Martin Jirous, Petr Šabach, Arnošt Goldflam a Zdeněk Svěrák. Tři posledně jmenovaní se v polovině června zúčastní autogramiády v reprezentační prodejně Českého rozhlasu v Praze.

Jde už o třetí nosič mluveného slova, který Centrum Paraple ve spolupráci s Radioservisem pustilo do světa. Prvním byly v létě 2003 Příběhy Petra Šabacha; populární herci četli povídky z knih Miluj mě víc, Hovno hoří a Jak potopit Austrálii. Dalším pak o rok později Perličky Bohumila Hrabala. V podání známých osobností na něm zněly úryvky z jeho knih. Jako lahůdka navíc byl přibalen text, který vyprávěl sám autor. “Obě nahrávky zatím vynesly vozíčkářům zhruba 1,1 milionu korun,” řekla včera ČTK ředitelka Centra Paraple Alena Kábrtová.

“Ta řada má jednoduchý klíč; my poskytneme posluchačům krásnou literaturu a oni nám krásný výdělek,” komentoval vznik alba Zdeněk Svěrák, který už 9. června odstartuje na atletickém stadionu ASK Slavia v Praze 10 šestý ročník tradičního Běhu pro Paraple. Několik písniček přijde zazpívat Miro Žbirka, mezi běžci se mají objevit rovněž sportovci Kateřina Neumannová, Václav Chalupa, Tomáš Dvořák a také houslový virtuos Pavel Šporcl.

Centrum Paraple se od roku 1994 věnuje lidem s poraněnou míchou. Pomáhá jim vyrovnat se s důsledky zdravotního postižení, snížit závislost na pomoci druhých osob, řešit zdravotní problémy, předcházet jim a najít pracovní uplatnění. Podle informací Svazu paraplegiků ročně přibývá kolem dvou set ochrnutých.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami