MZd schválilo dotace za 312,6 mil. Kč

PRAHA, Dotace za celkem 312,6 milionu korun schválilo pro letošní rok ministerstvo zdravotnictví. Prostředky získají desítky občanských sdružení, humanitárních organizací, nemocnic...

Dotace za celkem 312,6 milionu korun schválilo pro letošní rok ministerstvo zdravotnictví (MZd). Prostředky získají desítky občanských sdružení, humanitárních organizací, nemocnic, vysokých škol a církevních a obecně prospěšných organizací zejména pro podporu zdravotně postižených a seniorů.

Nejvíce získá od ministerstva Český červený kříž, který tak může na své aktivity použít dotace v celkové výši 48,9 milionu korun. Přes deset milionů dostane ještě Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých (17,4 milionu korun) a Svaz postižených civilizačními chorobami (15,5 milionu korun).

Finanční prostředky rozdělovalo MZd do čtyř programů. V Programu podpory občanských sdružení a humanitárních organizací přerozdělilo celkem 126,2 milionu korun, do Programu vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postiženým dalo 46,4 milionu korun. Program veřejně účelných aktivit občanských sdružení zdravotně postižených dostal od ministerstva 40 milionů korun a Program zdravého stárnutí deset milionů korun.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami