Olomoucké výstaviště nabídne zázemí zdravotně postiženým

OLOMOUC, Výstavu výtvarných prací, sportování na invalidním vozíku či přehlídku pomůcek pro handicapované ...

Výstavu výtvarných prací, sportování na invalidním vozíku či přehlídku pomůcek pro handicapované nabídne návštěvníkům letošní ročník Dnů zdravotně postižených s názvem Vivat Vita, který se koná příští týden v Olomouci. Na výstavišti Flora poradí zájemcům v rámci této akce také lékaři olomoucké fakultní nemocnice.

Akci, na niž je vstup zdarma, navštíví ročně zhruba 2500 lidí. “Její součástí je letos také druhý ročník “handicipiády”, který má za cíl spojit postižené se zdravými,” řekla včera novinářům garantka projektu Vladimíra Urbášková.

Návštěvníci ve dnech 23. až 25. června uvidí například vystoupení mažoretek z domova důchodců, orientální tanec mentálně postižených či ukázky práce vodicích psů. Součástí letošní akce jsou i odborné poradny lékařů Fakultní nemocnice v Olomouci. “Odborníci poradí s problematikou léčby a prevence zeleného zákalu, s prevencí cévních mozkových příhod či s ochranou kůže před slunečním zářením,” uvedl mluvčí nemocnice Egon Havrlant. Doplnil, že lidé si budou moci nechat na výstavišti změřit také krevní tlak.

Podle zástupců organizace pro zrakově postižené Tyflocentrum se mohou lidé během výstavy seznámit i s novými pomůckami, jako je například ozvučený mobilní telefon či elektronický zápisník. Součástí Dnů zdravotně postižených jsou i výstavy. Lidé si budou moci v areálu výstaviště prohlédnout například expozici s fotografiemi zachycujícími mentálně postižené sportovce a výstavu reliéfně zpracovaných kreseb.

Po celou dobu konání akce mohou návštěvníci využít také internetovou kavárnu, kde si budou moci “zasurfovat” na speciálním počítači i zrakově postižení.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami