Soutěž pracovních schopností a dovedností zdravotně postižených

PARDUBICE, 24. června v 08:50 v Salesiánském středisku na Zborovském náměstí proběhne slavnostní zahájení 13. ročníku abilympiády...

V Pardubicích bude v pátek 24. června 2005 v 08:50 v Salesiánském středisku na Zborovském náměstí slavnostní zahájení 13. ročníku abilympiády. Dvoudenní národní soutěže pracovních schopností a dovedností zdravotně postižených se zúčastní přes 100 handicapovaných. Připraveno je 22 soutěžních disciplin.

Pardubická abilympiáda se chystá v letošním ročníku na rekordní účast soutěžících, zřejmě překoná rekord z loňského roku. Tehdy se takzvané abilympiády zúčastnilo přes 100 handicapovaných, letos je přihlášeno na 120 lidí z celé republiky.

“Někteří přihlášení se sice na poslední chvíli omluvili, ale i tak bude letos účast větší než loni,” řekl dnes ČTK mluvčí pořádající České abilympijské asociace Miloš Pelikán. Mezi přihlášenými je podle něj letos řada lidí s mentálním postižením.

Handicapovaní budou soutěžit ve 22 disciplinách, vybírat si mohli ze 30 soutěžních oborů. “Nebyl příliš zájem o počítačové discipliny, proto se bude soutěžit pouze v editaci textu, ostatní počítačové soutěže jsme museli zrušit,” dodal Pelikán.

Nabídka soutěžních disciplin zahrnuje pracovní dovednosti, jako jsou například řízení automobilu, montáž počítače či třeba výroba nábytku, ale i řadu aktivit pro volný čas, v nichž se uplatní šikovné ruce i umělecké cítění. “Letos byl třeba velký zájem o keramiku, aranžování květin a podobné obory, takže se bude určitě na co dívat,” řekl mluvčí.

Letošní abilympiáda začíná v pátek a na rozdíl od minulých let nepotrvá až do neděle, ale do soboty. Účastníky čeká kromě soutěžního klání i bohatý doprovodný program. “Připravena je řada zajímavých setkání, například beseda se záchranáři, společenský večer, jehož největší hvězdou bude zřejmě slalomář Ondřej Bank,” dodal Pelikán.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami