Na provoz domů pro tělesně postižené dali Brňané přes 10.000 Kč

BRNO, Na péči o tělesně postižené dospělé i děti v domovech střediska Betlém...

Na péči o tělesně postižené dospělé i děti v domovech střediska Betlém se ve veřejné sbírce v Brně během dvou odpolední vybralo přes 10.000 korun, řekl ČTK za organizátory sbírky Zdeněk Říha. Výtěžek je výsledkem akce, při níž studenti střední odborné školy v Kloboukách u Brna před brněnským hypermarketem Tesco vyzývali ve středu a ve čtvrtek nakupující, aby darovali desetikorunu z nákupních vozíků.

Cílem sbírky, která bude ještě pokračovat, je zajistit příspěvek na provoz Domova pro dospělé v Kloboukách u Brna a pro děti v nedalekých Morkůvkách. Na jejich provoz dal Jihomoravský kraj částku 7,5 milionu korun, což pokryje asi 58 procent nákladů. Zbytek potřebných peněz chtějí organizátoři získat právě veřejnou sbírkou a od sponzorů. “Reakce lidí na akci před supermarketem byly většinou pozitivní, někteří nám místo desetikoruny z vozíku věnovali i více než 100 korun,” řekl Říha.

Sbírku vyhlásila Diakonie Českobratrské církve evangelické pod názvem Hvězdičky pro Betlém. Zájemci mohou své příspěvky vhodit do speciálních kasiček označených symbolem hvězdiček v obchodech. Peníze je také možné poslat přímo na účet prostřednictvím internetových stránek www.hvezdicky.cz nebo pomocí dárcovské textové zprávy.

V domově Betlém v Kloboukách u Brna našlo zázemí devět vozíčkářů, v domově Narnie, který je určen pro děti, se pracovníci střediska trvale starají o 14 těžce postižených dětí. Část prostředků pak chtějí pracovníci střediska využít také na plánovanou výstavbu nového objektu, který by měl sloužit jako chráněné bydlení.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami