Elektrospotřebiče pro zrakově postižené na trhu již v srpnu

HLINSKO, Zrakově postižení se dočkají již v srpnu speciálně upravených domácích elektrospotřebičů...

Nevidomí a zrakově postižení se dočkají již v srpnu speciálně upravených domácích elektrospotřebičů. Nové napařovací žehličky s hmatovými výstupky jim mají pomoci vyrovnat jejich handicap a usnadnit orientaci a obsluhu. V současné době se již uskutečnila ověřovací série, řekl ČTK obchodní ředitel společnosti ETA Radim Klepetko. Výrobky pro nevidomé chystají též firmy Electrolux a Linet.

Prvky pro nevidomé budou označeny i další výrobky hlineckého podniku, třeba vysavače. “Hmatové výstupky označují stupeň regulace teploty u napařovacích žehliček, stupeň regulace otáček u šlehačů, spínač u vysavačů a varných konvic,” vysvětlil Klepetko.

Většina úprav bude podle něj trvalou součástí i některých sériově vyráběných výrobků. “Například mohou usnadnit obsluhu žehličky rovněž těm, kteří bez brýlí nepřečtou text na termostatu,” dodal.

Modely spotřebičů začaly svou pouť na výstavě ve Vídni, kde v březnu přitáhly 76.000 návštěvníků. Do konce května byly ke shlédnutí v Muzeu hlavního města Prahy a v Národním technickém muzeu. Po skončení výstav v České republice se nejlepší věci přemístily do New Yorku, aby se v Českém centru představily Američanům od 16. června do 9. září 2005.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami