V létě bude mít zdravotní průkaz EU 50 miliónů lidí

BRUSEL, Až padesát miliónů občanů Evropské unie by mohlo do konce léta používat Evropský průkaz zdravotního pojištění. Dokument zavedený v červnu 2004 vytlačil poněkud neoblíbený formulář E111. Usnadňuje přístup k nezbytné zdravotní péči při cestách po EU...

“Intenzivní péče věnovaná Evropskému průkazu zdravotního pojištění svědčí o tom, že tento projekt EU má pro občany skutečnou hodnotu,” poznamenal komisař Vladimír Špidla.

Třináct zemí Unie zavedlo průkaz okamžitě, ostatní se přidají do konce letošního roku. Průkaz nabídnou občanům vedle států EU rovněž Norsko, Švýcarsko, Island a Lichtenštejnsko. Z nejnovějších čísel vyplývá, že nejvíce průkazů bylo vydáno v Itálii (13 milionů), České republice (okolo 7 miliónů), Německu (3,5 miliónu), Švédsku (1,6 miliónu) a Belgii (1,3 miliónu). Dosud má zmíněný dokument více než 30 miliónů lidí.


V České republice byl např. průkaz vydán všem pojištěným osobám a začal se používat jako oficiální národní průkaz zdravotního pojištění. Itálie oznámila, že má do konce prosince 2005 v úmyslu distribuovat 58 miliónů průkazů. Velká Británie přesunula zavedení průkazu z prosince na září 2005.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami