Ostravský magazín pro vozíčkáře mohou číst lidé v celé zemi

OSTRAVA, Magazín pro tělesně postižené lidi Vozka, který vydává Ostravská organizace vozíčkářů, se díky dvěma letošním číslům dostane do celé republiky...

Magazín pro tělesně postižené lidi Vozka, který vydává Ostravská organizace vozíčkářů, se díky dvěma letošním číslům dostane do celé republiky. Zatímco dříve přinášel jen regionální zprávy, dnes většinu rad, nápadů a tipů mohou použít handicapovaní lidé po celé zemi. ČTK to řekl šéfredaktor magazínu Petr Dzido.

Časopis začal Dzido vydávat před osmi lety, krátce poté, kdy se sám ocitl na vozíku. “Zjistil jsem, že je prakticky nemožné zjistit praktické informace, které by ulehčily každodenní život pohybově omezeným lidem,” vysvětlil Dzdido důvody, které ho vedly k založení Vozky. “Bylo to objevování nových věcí i pro mě samotného, zároveň jsem chtěl něco dělat,” řekl.

Vozka nejdříve informoval hlavně o akcích a možnostech na Ostravsku, kde měl nejvíce čtenářů. “Zjišťoval jsem, co, kde a jak mohou vozíčkáři v Ostravě dělat. Postižení lidé pak díky Vozkovi zjistili, že ve městě mají mnoho příležitostí, které mohou využít k aktivnějšímu životu,” řekl Dzido.

Dnes se magazín rozšířil z původních šesti na 60 stránek. Velkou pozornost věnuje například radám, jak jednat s úřady, nebo receptům na jídla, které si mohou připravit lidé se sníženou pohyblivostí.

Poslední číslo, které vychází v těchto dnech, přináší mimo jiné reportáž z republikového šampionátu vozíčkářů ve stolním tenise, seznam železničních stanic vybavených zdvižnou plošinou pro nakládání vozíčkářů, nabídky na studium v bezbariérových podmínkách a nespočet prázdninových tipů.

Magazín Vozka si mohou zájemci objednat na internetových stránkách Ostravské organizace vozíčkářů na adrese www.vozickari-ostrava.cz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami