Olomouc získal na bezbariérový projekt od státu 5,5 milionu korun

OLOMOUC, Úpravy pěších tras na území města, rekonstrukce tramvajových zastávek i dopravní informace pro sluchově postižené mohou letos očekávat obyvatelé Olomouce v rámci projektu s názvem Bezbariérová Olomouc...

Úpravy pěších tras na území města, rekonstrukce tramvajových zastávek i dopravní informace pro sluchově postižené mohou letos očekávat obyvatelé Olomouce v rámci projektu s názvem Bezbariérová Olomouc. Tamní radnice získala na tyto akce 5,5 milionu korun od Státního fondu dopravní infrastruktury.

“Peníze jsme získali z programů zaměřených ke zvýšení bezpečnosti dopravy a jejího zpřístupňování osobám s omezenou schopností pohybu a orientace,” řekla ČTK Vlasta Krosesková ze sociálního odboru olomoucké radnice. Za státní dotaci hodlá radnice vybudovat pěší trasu z náměstí Hrdinů přes Palackého ulici, ulici Litovelskou až ke třídě Míru. Zástupci města také počítají s bezbariérovou rampou a úpravou chodníku v parku Pod Dómem. Změny by měli handicapovaní obyvatelé pocítit také po úpravách tramvajových zastávek na trase C mezi zastávkou Olomouc – město a Šibeník. “Počítá se také s vyprojektováním pěší zóny z ulice Fibichova k tramvajové točně Pavlovičky,” uvedl náměstek olomouckého primátora Vladimír Pokorný (ODS).

Zastupitelstvo města schválilo projekt Bezbariérová Olomouc v březnu 2002. Jeho cílem je přetvořit hanáckou metropoli na město bez architektonických, dopravních, komunikačních a informačních překážek. Radnice nechala v rámci projektu například zřídit v historické budově radnice výtah, buduje bezbariérové přechody a zastávky. Dále finančně podporuje firmy a organizace, které staví bezbariérové vstupy do svých provozoven. Projekt radnice získal letos hlavní cenu v mezinárodní soutěži francouzské federace APAJH – Asociace pro dospělé a mládež s postižením. Federace každoročně uděluje cenu firmám, organizacím a samosprávám za přínos v oblasti začleňování handicapovaných do společnosti. Projekt získal také cenu Mosty za přínos ke zlepšení života zdravotně postižených spoluobčanů, kterou vyhlašuje Národní rada zdravotně postižených ČR.

O naplňování projektu Bezbariérová Olomouc informuje občany města odbor sociálních věcí na webových stránkách www.olomoucko.cz/bbo.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami