Sanatorium Klimkovice investovalo desítky milionů do vybavení

KLIMKOVICE (Novojičínsko), Sanatoria Klimkovice (SK) investovaly v prvních šesti měsících letošního roku desítky milionů do nového vybavení, které by mělo zlepšit úroveň poskytované zdravotní péče i pohodlí pacientů...

Jodobromové lázně Sanatoria Klimkovice (SK) investovaly v prvních šesti měsících letošního roku desítky milionů do nového vybavení, které by mělo zlepšit úroveň poskytované zdravotní péče i pohodlí pacientů. ČTK to řekl generální ředitel SK Zdeněk Machálek.

Osm milionů stála výměna 45 multifunkčních van pro léčebné koupele a aplikaci jodobromové solanky, 15 milionů společnost investovala do kompletní rekonstrukce rozvodů. Další miliony šly na klimatizaci jídelny a kuchyně, nákup přístrojů pro vodoléčbu a zvedáků do van a odpočíváren pro dětskou léčebnu. Společnost také rekonstruovala vrty, jež vybavila novými čerpadly a elektronikou. Do budoucna chystají lázně další vylepšení, připravuje se například vybudování venkovního inhalatoria a dalších léčebných procedur.

Pravidelné zvyšování kvality poskytované lázeňské péče se podle ředitele projevuje i na počtu přijíždějících klientů, od konce ledna je v lázních téměř stále plno. Po několikaměsíční pauze se začínají vracet lidé ze Saúdské Arábie, kteří měli loni problémy s úhradou lázeňské péče od státu. SK se specializují na léčbu pohybového ústrojí a neurologických i gynekologických problémů. Procedury jsou založeny na rehabilitaci a koupelích v jodobromové solance. Lázně mají 483 lůžek, o pacienty se stará asi 300 zaměstnanců.

Sanatoria se začala stavět ještě za socialismu jako náhrada za lázně v Karviné-Darkově, kterým hrozilo poddolování. Spolu s lázněmi ve Velkých Losinách na Šumpersku je dnes vlastní Česká pojišťovna a provozuje akciová společnost Univerzální správa majetku, dceřiná firma České pojišťovny.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami