Havlíčkův Brod díky evropské dotaci zlepší sociální služby

HAVLÍČKŮV BROD, Více než 1,3 milionu korun použije na vzdělávání pracovníků v 19 organizacích, které ve městě pomáhají třeba důchodcům nebo nemocným lidem...

Havlíčkův Brod dostal evropskou dotaci na zlepšení kvality sociálních služeb. Více než 1,3 milionu korun použije na vzdělávání pracovníků v 19 organizacích, které ve městě pomáhají třeba důchodcům nebo nemocným lidem. Každá organizace také vypracuje rozvojový plán, podle něhož bude svoji činnost zlepšovat několik let, řekl dnes ČTK za město Marek Topolovský.

Do projektu se zapojili všichni poskytovatelé sociálních služeb ve městě. Na 40 pracovníků se na odborných seminářích seznámilo s požadavky na kvalitu, jež nastavilo ministerstvo práce a sociálních věcí. Učili se také, jak jednat s klienty třeba při první návštěvě, uvedl Topolovský. Organizace i jejich zákazníci nyní jednotlivé služby písemně hodnotí.

Pomocí speciálního dotazníku se zjišťuje, jak se řeší připomínky klientů, zda sociální zařízení splňují hygienické normy nebo třeba i to, zda si do nich staří lidé mohou přivést zvíře, na které jsou zvyklí. Najít cestu k řešení problémů pak pomohou odborní konzultanti vyškolení ministerstvem.

Evropský fond Phare uhradí 80 procent nákladů havlíčkobrodského projektu, zbylé peníze poskytne ministerstvo práce a sociálních věcí.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami