Zdravotně postižení studenti dostali stipendia od Konta Bariéry

PRAHA, Konta Bariéry rozdělila rozdělila stipendia v celkové výši 1 500 000 korun celkem 48 studentům...

Nadace Charty 77 – Konta Bariéry rozdělila rozdělila stipendia v celkové výši 1 500 000 korun celkem 48 studentům.

Stipendia pro školní rok 2004 – 2005 byla udělena 48 studentům, z toho 24 vysokoškolákům a 24 středoškolákům. Stipendium je vypláceno měsíčně, a to ve výši od dvou do čtyř tisíc korun, podle typů škol a nákladů spojených se studiem.
Příspěvek je financován z výnosů známých aukčních salónů Konta Bariéry. Předání stipendií se konalo koncem června v Hlavním sále Valdštejnského paláce. Nad celou akcí převzal záštitu předseda Senátu a parlamentu České republiky Přemysl Sobotka.


Smyslem setkání bylo připomenout si a shrnout význam unikátního projektu Stipendium Konta Bariéry, který tato nadace realizuje již pátým rokem. Cílem projektu je finančně podporovat těžce zdravotně postižené studenty středních a vysokých škol, pro něž by bez podobných dotací bylo dosažení vzdělání takřka nemožné. Konto Bariéry je dlouhodobý, kontinuální projekt Nadace Charty 77, který pomáhá odstraňovat bariéry ze života handicapovaných spoluobčanů již od ledna 1993. Za tu dobu se díky tisícům dárců malé finanční částky spojily v desítky miliónů.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami