chráněné bydlení pro handicapované lidi v Plasné u Kardašovy Řečice na Jindřichohradecku

ČESKÉ BUDĚJOVICE, Jihočeská Akce cihla vynesla téměř 80.000 korun, které pomohou rozšířit chráněné bydlení...

Jihočeská Akce cihla vynesla téměř 80.000 korun, které pomohou rozšířit chráněné bydlení pro handicapované lidi v Plasné u Kardašovy Řečice na Jindřichohradecku.

Poslední benefiční cihly za 100 korun se v neděli prodaly v Jindřichově Hradci a na Hluboké. “Už jsme vše spočítali a čistý výtěžek z letošního prodeje cihel v Českých Budějovicích, Strakonicích, Hradci a Hluboké je 76.750 korun. Společně s loňským výtěžkem tak máme dostatek financí na vybudování chráněné dílny na statku. A z prodaných cihel, které u nás dárci nechali, se chystáme postavit pec na chleba,” sdělil ČTK pořadatel akce a předseda občanského sdružení Proutek Jan Kostečka.

Občanské sdružení Proutek, které podporuje integraci lidí s handicapem do běžné společnosti, v Plasné působí od roku 2000. Od roku 2004 tam zajišťuje chráněné bydlení pro čtyři obyvatele s mentálním postižením.

Na podzim se v chráněném bydlení na statku v Plasné začne rekonstruovat další prostor, ze kterého vznikne chráněná dílna. V ní budou mít obyvatelé statku zázemí pro svou práci, kde tvoří háčkované čepice a hračky, polštáře, přívěsky, tašky a mnohé další výrobky, které si pak veřejnost může zakoupit. Během letošní Jihočeské Akce cihla se prodalo zhruba 1000 cihel. Z těch loňských, které lidé pomalovali a nechali ve stánku, vyrostl nový komín, z letošních vznikne pec na chleba, který bude veřejnost moci ochutnat při akcích na statku.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami