Budějovice ještě letos rozdělí kolem 100 sociálních bytů

ČESKÉ BUDĚJOVICE , Město postavilo s pomocí pětapadesátimilionové dotace od státu sociální byty...

České Budějovice ještě letos rozdělí kolem 100 sociálních bytů, které město postavilo s pomocí pětapadesátimilionové dotace od státu. Lidé se do bytů na Máji, jednom z největších sídlišť jihočeské metropole, budou moci nastěhovat za jasných pravidel. Žadatel o byt musí ve městě nejméně půl roku pracovat, nesmí mít jiné bydlení a radnici nic dlužit.

Město do výstavby bytů vložilo z vlastního 45 milionů korun. Náměstkyně primátora Vlasta Bohdalová listu řekla, že je to poprvé, kdy České Budějovice přidělí sociálně slabým tolik bytů, včetně 12 bezbariérových. “Všechny jsou malometrážní o velikosti 1+kk a 2+kk. U všech bude regulované nájemné,” uvedla.

Byty budou radní přidělovat i podle výše příjmu uchazeče. Podle náměstkyně je předem bez šance člověk, jenž byt od města již měl a nějakým způsobem o něj přišel. “Například proto, že byl vystěhován na základě neplnění svých povinností či jej po privatizaci prodal,” dodala.

Nové byty stojí v atraktivní lokalitě, kde za poslední roky vyrostlo několik nových bytových domů. Nedaleko je obchodní centrum s multikinem a lidé, kteří zde budou bydlet, mají i blízko do přírody.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami