Plavci s handicapem míří do Strakonic, jedou tam i reprezentanti

ČESKÉ BUDĚJOVICE , Zhruba 50 handicapovaných dětí se o víkendu vydalo do Strakonic, kde začínal první ze tří týdenních plaveckých kurzů ...

Zhruba 50 handicapovaných dětí se o víkendu vydalo do Strakonic, kde začínal první ze tří týdenních plaveckých kurzů sdružení Kontakt bB. Letní areál přivítal také tým českých paralympioniků, jenž tam každoročně piluje fyzickou přípravu.


V plaveckém areálu čeká děti pestrý program – dvakrát denně výuka plavání, rehabilitační cvičení a doprovodné akce. “Letos je připravujeme spolu s občanským sdružením Užitečný život,” uvedla Poloková. Děti jsou denně v kontaktu s paralympioniky, což má podle ní velký motivační význam. Setkávají se s lidmi, kteří i přes svůj handicap mají úspěchy v práci nebo při sportu a dokázali si vytvořit i rodinné zázemí.

“Vidí, čeho mohou dosáhnout tréninkem. Velmi nadšeně sledují jejich úspěchy, hlavně loni na paralympiádě,” uvedla členka organizačního výboru.

První z kurzů patří jen dětem a mládeži. Začínajícím plavcům pomáhají asistenti, úplným nováčkům přímo ve vodě, pokročilejším ze břehu. Další kurz je smíšený a závěrečný je určen už jen dospělým. Posledního turnusu na přelomu července a srpna se zúčastní i trojnásobný paralympijský vítěz z Atén Martin Kovář.

Občanské sdružení pro studium, rehabilitaci a sport bez bariér Kontakt bB vzniklo v roce 1998. Jeho hlavním posláním je odstranění bariér mezi tělesně postiženými a zdravými lidmi. Sdružení pořádá i celoroční plavecké kurzy v sedmi českých a moravských městech. Zapojeno je do nich přes 320 lidí se zdravotním postižením. Téměř tři čtvrtiny jsou děti a mladí lidé. Jejich počet se každoročně zvětšuje.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami