Pohraničí: slevy na jízdné i na celou řadu atrakcí

KARLOVARSKÝ KRAJ, Jak ušetřit na dovolené v západních Čechách?...

Pro jízdu přes hranice se vyplatí cestovat s jízdenkami platnými v síti EgroNet, která vznikla díky existenci Euregia Egrensis a která spojuje Česko, Bavorsko, Sasko a Durynsko. Ocení je zvlášť cyklisté, kteří nemusí platit poplatek za kola.


Systém umožňuje cestovat i vybranými spoji městské hromadné dopravy některých měst. „Zájem o jízdenky sítě EgroNet roste. V Karlovarském kraji si je měsíčně kupují stovky lidí,“ připomíná Petr Šťáhlavský z Českých drah.
Jednodenní zpáteční jízdenky za 100 korun či rodinné za 250 korun si lze koupit v pokladnách na nádražích v Karlových Varech, Sokolově, Chebu, Mariánských Lázních, Františkových Lázních a Aši. Jízdenky platí od půl sedmé ráno do půlnoci.
O víkendu lze totiž jezdit vlaky Českých drah i vlaky v německém příhraničí se speciální jízdenkou SONE+, na kterou za pouhých 130 korun může cestovat až pět lidí.
Za hranicemi, ať už při cestě vlakem či autem, lze navštívit celou řadu atrakcí, a to opět velmi výhodně. Například s regio kartou, kterou lze koupit pro dospělého na tři dny za 17 eur a dítě za 8 eur, nebo na týden pro dospělého za 28 eur a pro dítě za 13 eur, je možné navštívit celou řadu zajímavých atrakcí.
„Budete překvapeni a nadšeni, kolik možností k cestování se v euroregionu nabízí,“ vzkazuje zemský rada okresu Vogtlandkreis Tassilo Lenk, který podporuje cestování po síti EgroNetu.
S doprovodem průvodce si lze prohlédnout například železnorudný důl Gleisinger Fels, štoly FridrichaWilhelma, ukázkový důl v Goldkronachu. V Neuenmarktu nabízí muzeum tři desítky velkých parních lokomotiv, lze se tu svézt ve vláčku taženém parní lokomotivou. Ve Fichtelbergu je k vidění hala a venkovní areál muzea automobilů s více než osmdesáti vozy a padesáti motocykly. Muzeum skleněných knoflíků je veWeidenbergu.
U Bischofsgrünu se lze svézt po kilometrové letní bobové dráze a sedačkovými lanovkami na Ochsenkopf. V Oberwarmensteinachu vyváží vlek po sjezdovce autíčka, na nichž se pak jezdí dolů. Zábavní park v Schönwaldu nabízí hrad ke šplhání, kolotoč a velkou tunelovou skluzavku. Lesní muzeum v Mehlmeiselu nabízí na 150 exponátů včetně ptáků, srn a jelenů. Skalní bludiště Luisenburg láká ke zlézání obřích kusů skal veWunsiedlu. Na minigolf lze vyjet do Barnecku, Fichtelbergu či Hofu.


Více informací lze získat na čísle +49 9272 969030 nebo v bavorských informačních centrech či na stránkách www.fichtelgebirge. de.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami