Sdružení Mamma Help rozšiřuje síť poradenských středisek

PRAHA, Sdružení pacientek s nádorovým onemocněním Mamma Help rozšiřuje svou síť denních informačních a poradenských středisek...

Sdružení pacientek s nádorovým onemocněním Mamma Help rozšiřuje svou síť denních informačních a poradenských středisek. Po Praze a Brně vznikla další v Hradci Králové a v Přerově. Sdružení také provozuje webové stránky www.mammahelp.cz s virtuální lékařskou poradnou. Novinářům to dnes řekla jedna ze členek sdružení Hana Jírovcová. Pražské centrum provozuje bezplatnou Linku pomoci. Na její číslo 800 180 880 denně volá 40 až 50 klientek.

Ročně je v České republice zjištěna rakovina prsu u více než 5000 žen. V centrech působí ženy, které samy rakovinu prsu prodělaly a mohou vycházet z osobní zkušenosti. Pro příchozí jsou mimo jiné důkazem toho, že nemoc lze vyléčit, nebo se s ní dá žít. Pacientky a jejich rodiny nejvíce oceňují psychickou podporu v průběhu dlouhodobé náročné péče. Pomoc klientkám v tíživé situaci je v činnosti sdružení prioritou. Nejčastěji přicházejí nebo volají ženy v době, kdy se dozvěděly o svém onemocnění nebo o jeho recidivě.

Vedle duševní podpory a informací o nemoci se mohou ženy poradit o speciálním prádle nebo mohou získat rady o léčebné kosmetice pro ženy, které prošly ozařováním. Pražské a hradecké centrum mají tělocvičnu s nabídkou rehabilitačního a relaxačního cvičení. Mamma Help pořádá také rekondiční pobyty, které pomáhají získat zpět ztracené sebevědomí, psychickou pohodu i fyzickou kondici.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami