V Třebíči otevřou už čtvrtý dům s pečovatelskou službou

TŘEBÍČ, V domě je celkem 36 jednopokojových bytů. Jsou vybaveny sprchou a kuchyňským koutem, čtyři z nich jsou uzpůsobeny pro vozíčkáře. Lidé se mohou stěhovat okamžitě...

V Třebíči se ve čtvrtek 4. srpna otevře už čtvrtý dům s pečovatelskou službou. V domě je celkem 36 jednopokojových bytů. Jsou vybaveny sprchou a kuchyňským koutem, čtyři z nich jsou uzpůsobeny pro vozíčkáře. Lidé se mohou stěhovat okamžitě. “Všechny byty budou plně využity, zájem vysoce převyšuje kapacitu pečovatelského domu,” řekl dnes ČTK mluvčí třebíčské radnice Ivan Přibík.

Patrový dům ve tvaru písmene L s půdními vestavbami stojí poblíž polikliniky. K bytům v prvním nadzemním podlaží patří malé terasy. Kromě společné prádelny a sušárny bude v domě také hotelový pokoj pro rodinné návštěvy z větší vzdálenosti a místnost pro služby. “O rozsahu poskytovaných služeb město rozhodne podle skladby a zájmu nájemníků,” uvedl Přibík. Celý objekt je bezbariérový. U domu je 20 parkovacích míst, z toho tři pro invalidy. Náklady na pečovatelský dům dosáhly 28,5 milionu korun. Město Třebíč, které je investorem, dostalo na akci jako poslední v republice státní dotaci více než 19 milionů korun, uvedl Přibík. V příštích letech by měla program výstavby bytů v domech s pečovatelskou službou nahradit výstavba takzvaných podporovaných bytů v domech zvláštního určení.

Třebíč má po dokončení stavby ve Vltavínské ulici k dispozici už čtyři pečovatelské domy s celkem 210 byty. Nájemné v bytech není žádným způsobem dotováno a činí 15,95 korun za čtvereční metr měsíčně. Podmínky pro přijetí do domu s pečovatelskou službou stanovuje rada města. Základními předpoklady je věk alespoň 65 let a trvalé bydliště v Třebíči v délce nejméně pěti let.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami