Ostravská fakultní nemocnice chystá kurzy první pomoci

OSTRAVA, Kurzy první pomoci pro veřejnost chystá od poloviny srpna ostravská fakultní nemocnice. Cílem těchto kurzů je zvýšit teoretické i odborné znalosti lidí, kteří se nečekaně mohou dostat do situace, kdy musejí poskytnout první pomoc například zraněnému člověku...

Kurzy první pomoci pro veřejnost chystá od poloviny srpna ostravská fakultní nemocnice. Cílem těchto kurzů je zvýšit teoretické i odborné znalosti lidí, kteří se nečekaně mohou dostat do situace, kdy musejí poskytnout první pomoc například zraněnému člověku. ČTK to řekl mluvčí nemocnice Štěpán Neuwirth.

Nemocnice chce, aby se postupně zvyšoval počet obyvatel Ostravy, kteří jsou schopni neprodleně a správně reagovat v situacích ohrožujících život. Kurzy jsou určeny pouze obyvatelům Ostravy a jsou bezplatné. O náklady se podělilo město spolu s nemocnicí. Autorka projektu Lenka Jarcovjáková dnes ČTK řekla, že lékaři se poměrně často setkávají s tím, že lidé nevědí, jak mají v kritické situaci zareagovat. Někdy za tím stojí neznalost, ale mnohdy i stres a obavy, aby člověku ještě více neublížili.

“Babička doma třeba omdlí a má zástavu. Aby neležela na tvrdém, tak jí dají polštář pod hlavu, což způsobí neprůchodnost dýchacích cest. To je věc, kdy lidé chtějí pomoct a ublíží,” podotkla Jarcovjáková. Dodala, že v kurzu se lidé mohou správně naučit například masáž srdce či umělé dýchání. Aktuální termíny kurzů najdou zájemci na webových stránkách nemocnice na adrese www.fnspo.cz . Celkem je plánováno deset kurzů. Zájemci se mohou přihlásit buď na telefonu 597 373 215, nebo na adrese lenka.jarcovjakova@fnspo.cz, případně mohou využít možnost online přihlášení na internetových stránkách.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami