Katolická charita zahájila kampaň na podporu ohrožených skupin

HRADEC KRÁLOVÉ, Sdružení Česká katolická charita dnes v Hradci Králové zahájila kampaň nazvanou Mezi námi, která má upozornit na pomoc ohroženým skupinám ve společnosti, například matkám s dětmi v tísni, postiženým lidem a seniorům. Charita díky daru od generálního sponzora rozdělí mezi čtyři zařízení v rámci kampaně milion korun, řekl dnes novinářům Jan Oulík z tiskového oddělení charity...

Sdružení Česká katolická charita dnes v Hradci Králové zahájila kampaň nazvanou Mezi námi, která má upozornit na pomoc ohroženým skupinám ve společnosti, například matkám s dětmi v tísni, postiženým lidem a seniorům. Charita díky daru od generálního sponzora rozdělí mezi čtyři zařízení v rámci kampaně milion korun, řekl dnes novinářům Jan Oulík z tiskového oddělení charity.

Peníze získal Domov pro matky s dětmi a dětský klub Mariánek v Hradci Králové, Denní stacionář pro staré a zdravotně postižené občany Ostrov, Stacionář Domovinka a Úsměv pro seniory a občany s postižením Třebíč a Charitní ošetřovatelská a pečovatelská služba Veselí nad Lužnicí. “Získané peníze využijeme na zajištění běžného provozu domova a dětského klubu. Vítáme také, že se veřejnost díky této kampani dozví o možnostech sociálních služeb. Stále vnímáme, že veřejnost má vůči těmto zařízením jisté bariéry,” řekla ředitelka Oblastní charity Hradec Králové Anna Maclová.

Domov pro matky s dětmi funguje v Hradci Králové přibližně 3,5 roku, jeho kapacita je 60 lůžek. Za dobu fungování domovem prošlo na 600 klientů. “Zhruba jednu čtvrtinu z nich tvoří ženy, které jsou oběťmi domácího násilí, další jsou těhotné ženy či matky ve složité sociální situaci,” řekla vedoucí domova Zdeňka Koutníková. Získané peníze použije domov také na zjištění provozu dětského klubu Mariánek, který nabízí volnočasové aktivity pro děti žen, které v domově žijí. Podle Oulíka by kampaň mohla pomoci upozornit veřejnost na problémy obdobných zařízení s financováním, na podporu kampaně jsou připraveny plakáty, inzeráty v tisku a informace na webových stránkách.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami