Nadace Euronisa rozdělí na podzim potřebným půl milionu korun

LIBEREC, Prostředky jsou určeny na podporu projektů v oblastech sociální a zdravotní, kulturní a vzdělávací. Žádat o ně mohou organizace...

Zhruba půl milionu korun rozdělí na podzim potřebným liberecká Nadace Euronisa. Prostředky jsou určeny na podporu projektů v oblastech sociální a zdravotní, kulturní a vzdělávací. Žádat o ně mohou organizace z české části Euroregionu Nisa, který zahrnuje čtyři okresy Libereckého kraje a Šluknovský výběžek. “Žádosti mohou organizace podat do 17. října,” řekl dnes ČTK mluvčí nadace Petr Dušák.

Nadace rozděluje prostředky dvakrát ročně. V jarním kole tak přispěla na projekty 40 neziskových organizací, který rozdělila rovněž zhruba půl milionu korun. “Celkem jsme tehdy dostali 65 žádostí, kdybychom chtěli podpořit všechny a v plné výši, potřebovali bychom čtyřnásobek peněz,” řekl Dušák. I v podzimním kole očekává podle něho nadace zhruba stejný zájem. Nadace Euronisa vznikla před deseti lety. Podporuje organizace, jež se snaží pomoci při řešení závažných společenských problémů zejména v oboru péče a pomoci postiženým, dětem a seniorům, na území Libereckého kraje a Šluknovského výběžku. Prostředky na podporu potřebných získává nejen z výnosů z nadačního jmění, ale také z různých benefičních akcí. Za dobu své existence tak rozdělila téměř devět milionů korun na 470 projektů. Na podporu potřebných vyhlásila nadace i veřejnou sbírku Pozvedněte slabé!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami