O půjčovnu kompenzačních pomůcek ve Frýdku-Místku mají lidé zájem

FRÝDEK - MÍSTEK, Pečovatelská služba, která však službu provozuje, získala od ministerstva zdravotnictví 100.000 korun na nákup dalších pomůcek...

O půjčovnu kompenzačních pomůcek ve Frýdku-Místku, která byla otevřena počátkem letošního května, mají lidé velký zájem. Většina pomůcek je již nyní rozpůjčována. Pečovatelská služba, která však službu provozuje, získala před časem od ministerstva zdravotnictví 100.000 korun na nákup dalších pomůcek, řekla ČTK mluvčí frýdecko-místecké radnice Kateřina Šimůnková.

“Objednali jsme další invalidní vozíky, toaletní křesla a chodítka. Měli jsme totiž dostatek času zjistit, po čem je největší poptávka,” uvedla ředitelka pečovatelské služby Jaroslava Najmanová. Dodala, že během dvou týdnů by tak půjčovna mohla alespoň částečně uspokojit požadavky dalších lidí. V současnosti však půjčovna lidem doporučuje, aby si nejprve zavolali a ověřili si, zda je pomůcka k dispozici. Konkrétní věc si zájemce může půjčit na měsíc a podle potřeby smlouvu prodloužit. Pečovatelská služba se snaží nabízet pomůcky za dostupné ceny. Polohovací postel tak vyjde například na 150 korun. Půjčovna sídlí v Sadové ulici. Bližší informace získají zájemci na telefonním čísle 558 630 816, a to od pondělí do pátku od 07:00 do 15:00.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami