Školu v přírodě ve Volyni nahradí domov pro seniory

ČESKÉ BUDĚJOVICE , Nový majitel areálu školy v přírodě ve Volyni na Strakonicku z něj chce vybudovat domov pro seniory se širokým zázemím. Zchátralý areál koupili manželé Třešňákovi...

Nový majitel areálu školy v přírodě ve Volyni na Strakonicku z něj chce vybudovat domov pro seniory se širokým zázemím. Zchátralý areál koupili manželé Třešňákovi z Teplic od Ústeckého kraje za 12 milionů korun, dalších 400.000 až 600.000 milionů do něj chtějí investovat. První důchodci by se tam mohli stěhovat příští rok. Informuje o tom jihočeská příloha Mladé fronty Dnes (MfD).

“Začneme opravovat celý areál postupně po domech, příští rok v dubnu nebo v květnu bude připraven první,” řekl listu podnikatel Jaroslav Třešňák. Vytvoření domova důchodců by mělo znamenat i značný přínos pro město. Třešňák podle MfD odhaduje počet zaměstnanců domova na dvě stovky. Volyňský starosta Jan Pruner záměr vítá. “Stavební úpravy zaměstnají spoustu místních firem a po dostavbě tam najdou lidé práci,” řekl Pruner. Naroste podle něj počet obyvatel města, i když nebudou v aktivním věku.

V areálu, kde se nyní nacházejí ubytovny pro 840 žáků, pro učitele s 28 buňkami, dva bytové domy s 11 byty pro zaměstnance, tělocvična, jídelna a další prostory, naleznou jeho budoucí obyvatelé veškerou péči včetně rehabilitace a aktivního vyžití. Cena za pobyt se měla pohybovat ve střední hladině, píše deník. “Předpokládám, že se do Volyně nastěhují důchodci z celé republiky i z Německa,” řekl Třešňák. Podle vedoucího oddělení sociálních věcí krajského úřadu Stanislava Havlíčka majitelé budoucí domov pro seniory bez problémů naplní. “Do domovů důchodců přednostně umisťujeme staré lidi, kteří se o sebe nedokážou postarat, což se nám daří, ale nemůžeme umisťovat ty, kteří by sice do domova důchodců chtěli, ale nutně ho nepotřebují,” řekl MfD Havlíček.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami