Jihočechům nabízí pomoc krumlovská bezplatná právní poradna

ČESKÝ KRUMLOV,

Zejména starším a sociálně slabším občanům pomáhá řešit právní problémy Centrum ochrany lidských práv jižní Čechy, které sídlí v Českém Krumlově. Od počátku července, kdy začal provoz bezplatné právní poradny, řešili pracovníci centra asi 30 případů.

“Většinou se jedná o starší lidi, kteří se potýkají s domácím násilím. Nyní například řešíme problémy osmdesátileté ženy, která si stěžuje na týrání od svých nejbližších,” řekla ČTK pracovnice centra Naděžda Hynková. Centrum také radí lidem při problémech se zaměstnavateli, v rozvodových řízeních či ve sporech o děti. Většinu problémů se snaží centrum konzultovat s právníkem prostřednictvím e-mailů. Pracovníci mu vylíčí problém a právník nazpět pošle možné řešení. Ve spletitých případech domluví centrum klientům návštěvu přímo u právníka. Služby právníka hradí poradna z evropské dotace, klienti mají právní poradenství zdarma. “S dotazy se na nás obraceli i podnikatelé, kteří poradnu považovali za komerční záležitost. Těm ovšem služby neposkytujeme,” řekla Hynková.

Centrum ochrany lidských práv jižní Čechy se kromě právního poradenství zaměřuje také na osvětu a vzdělávání ohledně lidských práv. Přednášky o této problematice věnují už dětem na prvních stupních základních škol. “Děti chceme informovat nejen o jejich právech, ale i o domácím násilí,” řekla Hynková. Lidé, kteří chtějí využít bezplatné právní poradenství, se mohou na pracovníky centra obrátit v sídle na Náměstí Svornosti v Českém Krumlově či prostřednictvím elektronické pošty na adresu lidskaprava@krumlov.cz. Více informací mohou také získat na internetové adrese www.lidskaprava.krumlov.cz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami