Na Barrandově vznikne nový azylový dům pro matky s dětmi

PRAHA, Na azylový dům pro matky s dětmi bude přebudována nepoužívaná školka na pražském Barrandově. Čtrnáct bytových jednotek, týdenní stacionář pro důchodce, výdejna jídel a sklad humanitárních potřeb by od příštího roku měla provozovat Arcidiecézní charita Praha..

Na azylový dům pro matky s dětmi bude přebudována nepoužívaná školka na pražském Barrandově. Čtrnáct bytových jednotek, týdenní stacionář pro důchodce, výdejna jídel a sklad humanitárních potřeb by od příštího roku měla provozovat Arcidiecézní charita Praha. Novinářům to dnes řekla radní Prahy 5 Lucie Vávrová.

“Spoluprací s neziskovými organizacemi můžeme realizovat náš sociální program,” řekla Vávrová. Diecézní charitě pronajme Praha 5 prostory bývalé mateřské školky za zhruba 7300 korun ročně na příštích 20 let. “Možná budeme finančně přispívat i na její provoz,” uvedla Vávrová. Arcidiecézní charita Praha provozuje v současnosti tři podobná zařízení. Pomoc v nich naleznou lidé v nouzi, tělesně postižení nebo mentálně postižené děti. Ochranu matkám a ženám v nouzi v Praze 5 zatím poskytuje například azylový dům Ezer. “Jeho kapacita je ale nedostatečná, v pořadníku tam čeká 65 žen,” řekla Vávrová.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami