Senioři ve Vodňanech dostanou nové rehabilitační centrum

ČESKÉ BUDĚJOVICE , V domově důchodců ve Vodňanech na Strakonicku vznikne od půlky září nové rehabilitační centrum. Senioři v něm získají možnost využívat masáže a další rehabilitace....

V domově důchodců ve Vodňanech na Strakonicku vznikne od půlky září nové rehabilitační centrum. Senioři v něm získají možnost využívat masáže a další rehabilitace. Vybudování střediska za asi 200.000 korun podpořil grantem i Jihočeský kraj. Vodňanská radnice zakoupí rehabilitační přístroje. Místnost, kde centrum vznikne, čekají stavební úpravy. ČTK to řekla místostarostka Vodňan Alena Cepáková.

“Nic takového zde ještě nebylo a myslíme si, že rehabilitace je pro starší občany nutná a potřebná,” uvedla Cepáková. Rehabilitace budou moci využívat všichni senioři, kteří pobývají v objektech Centra sociální pomoci. Pod něj patří domov důchodců, penzion pro důchodce a dům s pečovatelskou službou. K dispozici jim bude například školená fyzioterapeutka. Vodňany mají zhruba 6700 obyvatel. Známé jsou díky své rybníkářské tradici. Ve městě je jediná střední rybářská škola v zemi a výzkumný ústav rybářský. Ve středověkých latinských textech se Vodňanům právě díky okolním rybníkům přezdívalo české Benátky.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami