Olomoucký kojenecký ústav se změní, měl by se podobat rodině

OLOMOUC, Olomoucký kojenecký ústav čeká rozsáhlá proměna. Děti by zde měly žít ve skupinkách podobných rodinám. Projekt organizace Sdružená zařízení pro péči o dítě v Olomouci, který si vyžádá 1,6 milionu korun, zaštítila modelka Veronika Vařeková...

Olomoucký kojenecký ústav čeká rozsáhlá proměna. Děti by zde měly žít ve skupinkách podobných rodinám. Projekt organizace Sdružená zařízení pro péči o dítě v Olomouci, který si vyžádá 1,6 milionu korun, zaštítila modelka Veronika Vařeková.

Vnitřní prostory ústavu se po přebudování uzpůsobí tak, aby v nich mohly děti žít ve skupinkách podobných rodinám. Každá skupina bude mít k dispozici dvě místnosti, první pro denní zábavu, druhou pro spaní. Pro léčení a rehabilitaci projekt také počítá s vybudováním místnosti pro vodoléčbu a relaxaci. “Projekt sdružení mě naprosto uchvátil. Myslím, že je potřeba podporovat bezbranné děti. Velmi mě v této oblasti ovlivnilo mé přátelství s Terezou Maxovou, která založila vlastní nadaci, která pomáhá dětem,” řekla ČTK Vařeková. Do Olomouce přijedou projekt osobně podpořit také její kolegyně, a to právě Maxová, Petra Němcová a Andrea Verešová. Náklady 900.000 korun hradí Nadace Hilaria, již před několika lety založila Sdružená zařízení pro péči o dítě v Olomouci. Zbytek peněz chce sdružení získat ve spolupráci s Vařekovou.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami