Ministerstvo podpoří organizace pomáhající lidem bez domova

PRAHA, Ministerstvo rozdělí téměř 218 milionů korun na projekty, které by měly vést ke zlepšení společenského a pracovního uplatnění lidí bez přístřeší...

Organizace, které se starají o bezdomovce, mohou ode dneška žádat o peníze ministerstvo práce a sociálních věcí. Ministerstvo rozdělí téměř 218 milionů korun na projekty, které by měly vést ke zlepšení společenského a pracovního uplatnění lidí bez přístřeší. ČTK to sdělila tisková mluvčí ministerstva Kateřina Beránková. Peníze budou poskytnuty v rámci Operačního programu Evropské unie na rozvoj lidských zdrojů.

Ministerstvo by chtělo posílit a rozvinout schopnosti těchto nestátních neziskových organizací, které se starají o bezdomovce. Také chce podpořit spolupráci nestátního neziskového sektoru s místními samosprávami a zajistit tak lidem bez domova dostupnost kvalitních sociálních služeb. Peníze jsou určeny jen službám, které jsou primárně zaměřené na sociální práci s lidmi bez domova. Ministerstvo podpoří azylové domy pro osoby bez přístřeší, denní centra, které poskytují své služby nejméně dva roky, a terénní programy navázané na jeden z těchto dvou typů služeb. Schválené projekty ministerstvo podpoří až do výše 100 procent uznatelných nákladů projektu. Jednotlivé projekty mohou získat podporu v rozmezí 650.000 až 75 milionů korun. Žádosti lze podávat do 31. října.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami