Hegerová a Bárta vystoupí na charitativním koncertě v opeře

PRAHA, Hana Hegerová a Dan Bárta vystoupí 17. října na společném Koncertě pro Radost ve Státní opeře Praha. Celý výtěžek koncertu věnují na vybavení dětského domova, který nyní vzniká v Dolních Měcholupech...

Hana Hegerová a Dan Bárta vystoupí 17. října na společném Koncertě pro Radost ve Státní opeře Praha. Celý výtěžek koncertu věnují na vybavení dětského domova, který nyní vzniká v Dolních Měcholupech v Praze 10. Bude určen pro děti s traumatizujícími zážitky a pro skupiny sourozenců, kteří bývají obvykle v jiných zařízeních rozděleni.

Z koncertu nebude pořízen žádný televizní záznam. “Kdo to bude chtít opravdu vidět, tak opravdu přijde. Atmosféra se tak nerozmělní,” řekl dnes Dan Bárta novinářům. Přítomnost televizních kamer na koncertech vadí také Hegerové, kameramani prý často nerespektují náladu v sále a překážejí nejen divákům, ale občas i účinkujícím. S myšlenkou charitativního koncertu přišla Hegerová, nejprve prý uvažovala o podpoře “školy s vodovodem” pro chudé africké děti, později se spokojila s podporou domácího projektu obecně prospěšné společnosti Radost. V její správní radě zasedá Bárta i hudebníci Petr Malásek a František Kop. “Není nic příjemnějšího, než najít důvod, proč si zahrát dohromady,” konstatoval Bárta, který považuje za svou povinnost alespoň jednou ročně vystoupit ve prospěch Radosti.

“Ještě nevím, co tam bude za program,” řekla ČTK Hegerová, žádné konkrétní písně s Bártou dosud nevybrali. Zpěvačku jako obvykle doprovodí orchestr Petra Maláska, Bártu Trio Roberta Balzara; žádné hosty si zpěváci pozvat nehodlají. “V srpnu jsem si dělala pořádek v šuplíkách, kde mám hodně různých textů,” prozradila ČTK Hegerová, která chce za rok k příležitosti 75. narozenin vydat album s novými písněmi. Zpěvačka nevylučuje, že některá z připravovaných novinek možná zazní i na říjnovém koncertě. Ještě předtím Hegerovou její příznivci mohou slyšet 14. září na sólovém recitálu v pražském Divadle Kalich. Vstupenky na Koncert pro Radost budou v prodeji od čtvrtka. Pořadatelé očekávají, že o ně bude stejný zájem, jako o lístky na předloňský narozeninový koncert Hegerové. Tehdy je její fanouškové skoupili za pár hodin.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami