Benešovská nemocnice chce rozšířit nabídku zdravotních služeb

BENEŠOV, Benešovská nemocnice chce do konce roku otevřít nové lůžkové oddělení v oboru ušní-nosní-krční (ORL). V budoucnu plánuje také vybudovat centrum přijímací a urgentní péče...

Benešovská Nemocnice Rudolfa a Stefanie, jejímž zřizovatelem je Středočeský kraj, se chystá rozšířit nabídku zdravotní péče. Do konce roku chce otevřít nové lůžkové oddělení v oboru ušní-nosní-krční (ORL). V budoucnu plánuje také vybudovat centrum přijímací a urgentní péče, řekl dnes novinářům náměstek ředitele Miroslav Pulgret.

V rámci koncepce zdravotní péče Středočeského kraje se benešovská nemocnice stala 1. července akciovou společností. Je regionálním zdravotnickým zařízením, které bude spolupracovat s oblastními nemocnicemi v Kolíně, Příbrami, Kladně a Mladé Boleslavi. Má 444 lůžek, z toho je 58 následné péče. Jejich využití se v závislosti na ročním období pohybuje mezi 70 až 85 procenty. Hospodaření nemocnice jako příspěvkové organizace skončilo k 30. červnu ztrátou 472.000 korun, na konci loňského roku přitom vykazovala zisk přes sedm milionů korun. “Deficit je určitým způsobem zarážející, ale nechci ho komentovat,” řekl ČTK ředitel nemocnice Miroslav Petrík.

Pro akciovou společnost je podle něj prioritou do konce letošního roku hospodaření vyrovnat. Vedení proto upravilo rozpočet bývalé příspěvkové organizace a úspory očekává hlavně v provozních nákladech. “Požádali jsme o aktivní spolupráci primáře a vrchní sestry,” dodal Petrík. Co se týče investic, chce se nové vedení zaměřit na přístrojové vybavení jednotlivých pracovišť.

Nemocnice měla ke konci června v průměru 648 zaměstnanců, které akciová společnost převzala. Jejich průměrný plat byl 17.780 korun, lékaři brali v průměru 34.700 korun. Výrazná změna mezd se v nejbližší době neočekává; nemocnice jako akciová společnost se nemusí řídit nedávným direktivním nařízením vlády o jejich navýšení. “Nebudeme platy upravovat směrem dolů, ale prozatím nemáme ani na jejich navýšení,” dodal Petrík.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami