Národní rada zdravotně postižených opět udělí cenu Mosty

PRAHA, Cena má upozornit na čin nebo projekt, který významným způsobem zlepšuje postavení občanů se zdravotním postižením. Ocenění za letošní rok bude uděleno 23. února 2006 v Olomouci...

Tak jako v minulých dvou letech i letos počítá Národní rada zdravotně postižených ČR s udělením své výroční ceny Mosty. Novinářům to řekl její předseda Václav Krása. Cena má upozornit na čin nebo projekt, který významným způsobem zlepšuje postavení občanů se zdravotním postižením. Ocenění za letošní rok bude uděleno 23. února 2006 v Olomouci.

Letošní ročník je premiérový tím, že poprvé převzal nad cenou záštitu předseda vlády Jiří Paroubek (ČSSD). Podle premiéra se jedná o pokračování jeho spolupráce s radou zdravotně postižených, která vyústila například v nový zákon o sociálních službách. Poprvé také cena nebude udělována v Praze. Olomouc totiž o pořádání závěrečného večera velmi usilovala, vysvětlil Krása. Toto město bylo loni také jedním z nominovaných za svůj projekt “Bezbariérová Olomouc”.

Stejně jako v přecházejících letech budou vyhlášeny tři kategorie: cena pro instituce státní správy, cena pro nestátní subjekt a cena za mimořádnou aktivitu nebo čin. Loni se o ně ucházelo přes 80 projektů, letos rada již registrovala deset přihlášek. Přitom kampaň ještě nezačala, upozornil Krása. Zájemci mohou své návrhy posílat do 30. listopadu. Z nich vybere předsednictvo rady pět v každé kategorii, z nich bude vítěze vybírat odborná komise. Vozíčkáře, kteří se vyhlášení cen budou chtít zúčastnit, zdarma dopraví do Olomouce bezbariérové vlaky Českých drah.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami