V Praze začalo Podzimní kafemletí, akce pro mentálně postižené

PRAHA, Na pražském náměstí Míru začal dnes šestý ročník Podzimního kafemletí, benefiční akce pro mentálně postižené...

Na pražském náměstí Míru začal dnes šestý ročník Podzimního kafemletí, benefiční akce pro mentálně postižené. Výtěžek z ní je určen na provoz internetového portálu www.dobromysl.cz, který se zabývá životem mentálně postižených a jejich začleněním do společnosti. Po tři dny si Pražené budou moci v rámci akce dát kelímek kávy a poslechnout si hudební vystoupení. Akci pořádá sdružení Máme otevřeno. Osvětový diář, který sdružení vydalo, dnes pokřtil pražský senátor Jaromír Štětina (za Stranu zelených). Diář obsahuje příběhy lidí z mentálním postižením, letos se věnuje problematice jejich zaměstnávání.

Čtenáři v diáři naleznou příběhy postižených, kteří marně hledají práci, i příběhy těch, kteří ji již našli. Doplňuje je malý slovníček odborné terminologie. Texty doprovází řada barevných ilustrací. Loňský diář byl věnován mýtům a předsudkům o mentálně postižených. Koncerty na náměstí Míru začínají vždy ve 14:00 a končí po 20:00. Odpoledne tam hrají soubory z nedalekých základních a uměleckých škol. Večery jsou vyhrazeny profesionálům; dnes zahraje Dáša Voňková, zítra bubnový orchestr Tam-Tam Batucada.

Sdružení Máme otevřeno již sedm let podporuje mentálně postižené děti a dospělé. Vedle internetového portálu Dobromysl provozuje kavárnu s pracovně tréninkovým programem v ulici Ve Smečkách, kde dnes začíná výstava fotografií mladých výtvarníků.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami