Senioři z Prahy 6 mohou žádat o napojení na tísňovou linku

PRAHA, Dejvická radnice přijímá další žádosti seniorů, kteří mají zájem o napojení svého bytu na tísňové volání. Starším lidem zařízení zajišťuje bezpečnost po celých 24 hodin denně...

Dejvická radnice přijímá další žádosti seniorů, kteří mají zájem o napojení svého bytu na tísňové volání. Starším lidem zařízení zajišťuje bezpečnost po celých 24 hodin denně. Je důležité zejména pro ty, kteří žijí sami. Díky němu se vždy dovolají potřebné pomoci. Od loňského roku využilo nabídku téměř 60 obyvatel Prahy 6, informoval ČTK mluvčí radnice Martin Šalek.

Službu pro osaměle žijící starší či nemocné lidi poskytuje v hlavním městě už několik městských částí. Praha 6 s tím začala loni. Na zajištění tísňových linek dá ročně půl milionu korun. Zařízení nabízí radnice všem lidem starším 65 let a osobám tělesně postiženým, které žijí osaměle, nemají příbuzné nebo se o ně jejich rodina nemůže postarat. Žádat mohou i starší manželé, kteří si nedokážou navzájem pomoci v kritické situaci. Instalaci hradí městská část. Za služby senioři zaplatí měsíčně 100 korun.

Formuláře žádostí jsou k dispozici ve všech informačních kancelářích šesté městské části. Vyplněné žádosti je třeba zaslat na odbor sociálních služeb dejvické radnice. Informace lze získat i na telefonech 220 189 612 nebo 220 189 601.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami