Masarykův onkologický ústav nabídne na veletrhu Hospimedica prevenci proti rakovině

BRNO, Prevenci, diagnózu a léčebné postupy při rakovinných onemocněních představí veřejnosti na mezinárodním veletrhu HospiMedica pracovníci Masarykova onkologického ústavu (MOÚ). V pavilonu V ve stánku 005 budou moci lidé komunikovat od 13:00 do 18:00 se specialisty onkology, kteří každý den informují o jiné nemoci...

Prevenci, diagnózu a léčebné postupy při rakovinných onemocněních představí veřejnosti na mezinárodním veletrhu HospiMedica pracovníci Masarykova onkologického ústavu (MOÚ). V pavilonu V ve stánku 005 budou moci lidé komunikovat od 13:00 do 18:00 se specialisty onkology, kteří každý den informují o jiné nemoci, řekla ČTK mluvčí ústavu Zuzana Joukalová.

V úterý budou na řadě gynekologická rakovinná onemocnění, ve středu rakovina tlustého střeva a konečníku a o den později mužské nádory, tedy rakovina prostaty a varlat. “Při léčbě všech onkologických pacientů je důležitá informovanost,” zdůraznila Joukalová. Ústav proto vydává brožury, půjčuje knihy a zřídil i bezplatnou nádorovou telefonní linku 800 222 322, kam jen loni zavolalo bezmála 1140 lidí.

Podle Joukalové je unikátní nemocniční informační systém, ústavu, který slučuje veškeré diagnostické nálezy a záznamy péče o pacienta. Ústav také využívá údaje Národního onkologického registru a jako jediné pracoviště svého druhu v zemi zveřejňuje výsledky své léčby na vlastních internetových stránkách. MOÚ je specializované onkologické centrum s nadregionální působností. Jeho ambulancemi ročně projde 180.000 pacientů a kolem 6000 lidí ročně je tam hospitalizováno. Je to také jediné zařízení, jehož zřizovatelem je ministerstvo zdravotnictví.

Mezinárodní veletrh HospiMedica nahradil od letošního roku dřívější brněnské kce Mefa a Rehaprotex a zúčastní se jej od úterý do pátku více než 500 firem z 28 zemí. Stánky budou ve čtyřech pavilonech na ploše 8000 čtverečních metrů.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami