V parku Ladronka jezdili lidé na postelích

PRAHA, Závod byl součástí happeningu Pomozte starým nemocným lidem, který uspořádal Domov sv. Karla Boromejského. Domov poskytuje přechodné pobyty nemocným starým lidem a provozuje také celodenní stacionář...

Návštěvníci parku Ladronka si dnes vyzkoušeli slalomovou jízdu na postelích. Závod byl součástí happeningu Pomozte starým nemocným lidem, který uspořádal Domov sv. Karla Boromejského. Domov poskytuje přechodné pobyty nemocným starým lidem a provozuje také celodenní stacionář. Dnešní akce měla veřejnost upozornit na jeho sbírkovou kampaň. ČTK to řekla pracovnice domova Kateřina Szczepaniková.

K zajištění péče potřebuje domov 93 polohovacích lůžek. Zatím jich má 53. K úplnému vybavení chybí tři miliony korun. Staré postele jsou těžce ovladatelné a nemají nastavitelnou polohu. Nová lůžka, z nichž každé stojí s příslušenstvím 73.000 korun, mají elektrické ovládání polohy, usnadňují personálu práci s imobilními klienty a jejich antidekubitní matrace chrání pacienty před proleženinami

Stovka závodníků absolvovala trať dlouhou 60 metrů. Kličkovali mezi plastovými lahvemi a vyzkoušeli si, že ovládání starých kovových postelí není snadné.Domov sv. Karla Boromejského je církevní nezisková organizace. Jeho součástí je ženská věznice. Odsouzené, které prošly psychologickými testy, pomáhají při ošetřování nemocných, uklízejí, pomáhají v kuchyni.

Sbírka na vybavení domova začala loni v dubnu a je plánována na tři roky. Pomoci lze domovu i odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS DOMOVREPY na číslo 87777 nebo zakoupením vstupenky na nedělní benefiční koncert Spirituál kvintetu a Jablkoně. Textová zpráva stojí 30 korun plus DPH a domov dostane 27 korun.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami