HospiMedica předvedla v ČR ojedinělou metodu pro ošetření nohou

BRNO, Přístroj pomocí elektromagnetické energie "nekrvavě" ošetří například takzvané ostruhy pat, zlepšuje i potíže s Achillovými šlachami...

V Česku ojedinělou metodu pro ošetření nohou představili lékaři na veletrhu HospiMedica v Brně. Přístroj pomocí elektromagnetické energie “nekrvavě” ošetří například takzvané ostruhy pat, zlepšuje i potíže s Achillovými šlachami. “Jde o jakousi obdobu rozbíjení ledvinových kamenů,” řekl ČTK viceprezident České podiatrické společnosti Miroslav Havrda.

Sezení pacienta tak podle něj trvá jen několik vteřin. V ČR zatím existuje pouze jediné pracoviště svého druhu, v budoucnu by se ale přístroje měly rozšířit i do nemocnic. Podiatrie, tedy péče o nohy, má v tuzemsku rostoucí tendenci a v některých případech ji i hradí pojišťovny. “Ceny jsou v tuzemsku zhruba pětinásobně nižší než v Evropě,” připomněl Havrda. Vybavení pracoviště přijde na více než jeden milion Kč a jedno ošetření asi na 1000 korun.

Podiatr doporučí nejen pečovat o končetiny, ale navrhne také každému vhodnou obuv. Podle odborníků je vhodné při péči o nohu více používat oblepování náplastí. Tato metoda fixace je dobře známa sportovcům, používá ji například většina basketbalistů, tenistů i fotbalistů. Lidé ji mohou vhodně využít při menší stabilitě nohy nebo při malém výronu.

Nejčastějším onemocněním je plochá noha a deformace nohou u diabetiků, uvedl Havrda. K běžným problémům patří i mykózy kůže a nehtových plotének. Statistiky uvádějí, že každý pátý občan ČR trpí obtížně léčitelným stupněm plísně nehtů. Profesní podiatrická společnost vznikla v roce 2000 a nyní sdružuje především pedikéry, dermatology, ortopedy a podiatry. V Česku má asi 500 členů.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami