Březnice dokončuje byty pro tělesně postižené

BŘEZNICE (Příbramsko), Březnice na Příbramsku dokončuje dům se 17 byty přednostně určenými pro tělesně postižené lidi. Noví nájemníci by se do nich mohli nastěhovat ještě před koncem roku...

Březnice na Příbramsku dokončuje dům se 17 byty přednostně určenými pro tělesně postižené lidi. Noví nájemníci by se do nich mohli nastěhovat ještě před koncem roku, řekla ČTK starostka Jana Krajmerová.

“Pokud se neobjeví nějaké nepředvídané komplikace při kolaudaci, v listopadu chceme byty předávat,” dodala. Nové byty jsou podle ní přechodem mezi domem s pečovatelskou službou a domovem důchodců. Mohou v nich bydlet lidé staří, málo pohybliví nebo rodiny s tělesně postiženým členem. Zájem o tento druh bydlení je podle starostky v Březnici velký, poptávka převyšuje nabídku. Město má nyní kolem 50 míst v domech s pečovatelskou službou. Její pracovnice budou poskytovat služby i obyvatelům nových bytů.

V domě vznikly jednopokojové až třípokojové byty. Náklady na jejich stavbu dosáhly 26 milionů korun, z toho 13 milionů korun pokryla státní dotace a zbytek zaplatí město z úvěru.
Jaroslava Tůmová snm

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami