Cena Martina Palase – zapojte se i Vy!

PRAHA, Občanské sdružení Rytmus ve spolupráci s Nadací Charty 77 - Kontem Bariéry vyhlásilo sedmý ročník soutěže Cena Martina Palase. Mohou na ni být nominováni organizace i jednotlivci, kteří se zasloužili o individuální integraci dítěte či dospělé osoby s těžším mentálním, fyzickým...

Občanské sdružení Rytmus ve spolupráci s Nadací Charty 77 – Kontem Bariéry vyhlásilo sedmý ročník soutěže Cena Martina Palase. Mohou na ni být nominováni organizace i jednotlivci, kteří se zasloužili o individuální integraci dítěte či dospělé osoby s těžším mentálním, fyzickým, smyslovým nebo vícečetným postižením do běžného rodinného, vzdělávacího, profesního či společenského prostředí. ČTK to sdělila Milada Vondráčková ze sdružení Rytmus.

Nominační listy je třeba odeslat na adresu sdružení Bruselská 16, 120 00 Praha 2 nejpozději do 26. října. Cena Martina Palase byla pojmenována po žákovi s Downovým syndromem, který se jako jeden z prvních začal učit v pražské základní škole. Občanské sdružení Rytmus původně soutěž vyhlásilo pro pedagogy. Chtělo tak poukazovat na příklady jejich dobré praxe, odborné znalosti a zkušenosti z problematiky vzdělávání postižených dětí v běžných školách.

V prvních pěti ročnících byla oceňována práce pedagogů, kteří umožnili vzdělávání dětem s těžším postižením mezi spolužáky bez postižení. Celkem byly nominovány téměř tři stovky učitelů z celé republiky a ocenění získalo 119 z nich. Loňský šestý ročník se snažil ukázat proces integrace dětí s postižením z pohledu samotných žáků základních škol, kteří mají možnost při denním setkávání se spolužáky blíže poznat život lidí s postižením. Do soutěže se zapojilo 360 dětí a 15 cenu obdrželo.

Letošní ročník chce informovat veřejnost o příkladech úspěšných aktivit, které podporují začlenění osob s postižením v průběhu jejich života do běžného prostředí. Oceněni mohou být například rodiče či pěstouni, pedagogové, zaměstnavatelé a odborní pracovníci sociálních služeb.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami