Studenti důchodového věku v Kladně zahájili nový školní rok

KLADNO, Nový školní rok dnes začal pro studenty Kladenské univerzity třetího věku. Slavnostní imatrikulace se ve velkém sále Kokosu zúčastnilo zhruba 90 seniorů...

Nový školní rok dnes začal pro studenty Kladenské univerzity třetího věku. Slavnostní imatrikulace se ve velkém sále Kokosu zúčastnilo zhruba 90 seniorů. Do tří tříd prvního ročníku od začátku října nastoupí 105 studentů, řekla ČTK koordinátorka projektů Střediska komplexní sociální péče Fontána Kladno Libuše Homolková.

Studenty důchodového věku čekají dvouleté kurzy. V prvním ročníku si mohli vybrat mezi obory Regionální dějiny Kladenska a Slánska, Naše a světové dějiny a nově zavedeným oborem Náš a světový zeměpis. Ve druhém ročníku jsou přednášeny zdravotní nauky nebo přírodní vědy. Oba ročníky bude dohromady navštěvovat 170 studentů. “V prvním ročníku zbývá posledních pár volných míst,” uvedla Homolková. Množství lidí, kteří studia zanechají, je podle ní zanedbatelné. Nejčastěji se tak děje ze zdravotních důvodů.

Univerzita třetího věku je vzdělávací projekt, který již třetí rok pořádá Středisko komplexní sociální péče Fontána Kladno pod záštitou města a za finanční podpory sdružení kladenských energetických firem. Uchazeči o studium nemusejí mít žádné předchozí vzdělání ani neabsolvují přijímací zkoušky. Podmínkou je důchodový věk. Za vzdělání senioři zaplatí 200 korun za jedno pololetí. Během studia se senioři zúčastňují také různých seminářů, výletů a společenských setkání. Samotná výuka se koná v sídle střediska Fontána, slavnostní zahájení výuky a závěrečné předávání diplomů se tradičně uskutečňuje ve velkém sále Kokosu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami