Benešovská radnice staví 31 bytů s pečovatelskou službou

BENEŠOV, Byty s pečovatelskou službou vVzniknou přestavbou chátrající budovy nedostavěného hotelu Mátra v centru města...

Benešovská radnice zahájila stavbu 31 bytů s pečovatelskou službou. Vzniknou přestavbou chátrající budovy nedostavěného hotelu Mátra v centru města. Dokončeny by měly být v dubnu příštího roku, řekl dnes ČTK starosta Petr Kouba. Náklady činí asi 37 milionů korun. Město dostalo od ministerstva pro místní rozvoj dotaci 16,3 milionu korun, zbytek bude hradit z vlastních zdrojů.

Nové byty poptávku po tomto druhu bydlení ve městě nepokryjí. “Nikdy nebude bytů dost. Pořád lidi budou chtít další a další byty jak s pečovatelskou službou, tak v běžných obecních domech,” řekl místostarosta Jiří Jandač. Rozestavěný dům koupilo město loni v dražbě za téměř 8,8 milionu korun. Vedle bytů s pečovatelskou službou vzniknou v jeho horním patře dva nadstandardní byty. Na ně se státní dotace nevztahuje, radnice je proto prodá. V přízemí budovy bude 470 metrů čtverečních nebytových prostor, případný zájemce si je bude moci upravit podle svých potřeb už během stavby. Změn dozná i parkoviště mezi domem a protější poštou.

Rozestavěný dům hyzdil centrum Benešova přes deset let. Firma, která objekt se dvěma domy před lety rozestavěla, skončila v konkurzu. Město už dříve jednu z budov koupilo a přestavělo ji na dům s pečovatelskou službou. Tehdy v něm získalo 72 bytů.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami