Jihočeské ošetřovatelské dny přivítají odborníky z celé Evropy

ČESKÉ BUDĚJOVICE, Jihočeské ošetřovatelské dny přivítají odborníky z celé Evropy...

Čtvrtého ročníku Jihočeských ošetřovatelských dnů, které se konají od čtvrtka do pátku v Českých Budějovicích, se zúčastní zdravotníci z celé Evropy. Letošní ročník odborné zdravotnické konference se zaměřuje nejen na vzdělávání sester, ale i pedagogů, kteří se věnují výchově středního zdravotnického personálu. Účastníci se seznámí s novinkami, výzkumy a novými trendy v ošetřovatelství.

“Registrováno je přibližně 270 účastníků, mezi nimiž jsou například vyučující z univerzit v Anglii, Německu, Belgii, Nizozemsku, Maďarsku, Polsku a Slovensku,” informovala ČTK náměstkyně ředitele českobudějovické nemocnice pro ošetřovatelskou péči Jiřina Otásková. Podle ní je nepřetržité vzdělávání středního zdravotnického personálu klíčové. Více než polovinu ze zhruba 2700 zaměstnanců českobudějovické nemocnice tvoří právě sestry.

Mezi hlavní témata Jihočeských ošetřovatelských dnů letos patří transformace zdravotnictví či postavení středního zdravotnického personálu v moderním ošetřovatelství. “Jsou zde sice projednávána odborná témata, ale hlavním významem celé akce je zkvalitnění péče o pacienta. Čím vzdělanější a odborně zdatnější budou sestry, tím vyšší bude kvalita poskytované zdravotnické péče,” uvedla Otásková.

Nemocnice České Budějovice je se 1650 lůžky čtvrtým největším zdravotnickým zařízením v republice. Je akciovou společností ve stoprocentním vlastnictví kraje, ročně je v ní hospitalizováno zhruba 48.500 pacientů a lékaři tam provedou bezmála 25.500 operačních zákroků a více než 420.000 ambulantních vyšetření. Loni se v nemocnici narodilo při 2046 porodech 2104 dětí.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami