Svěrákova Dobročinná akademie vynesla vozíčkářům téměř 3 miliony

PRAHA, Televizní diváci a rozhlasoví posluchači i firmy věnovali na pomoc vozíčkářům a Centru Paraple, které je učí vrátit se po úrazu zpět do běžného života, zhruba 2,98 milionu korun. Jen prostřednictvím dárcovských textových zpráv zaslali lidé skoro milion korun...

Letošní Dobročinná akademie Zdeňka Svěráka vynesla včera večer vozíčkářům téměř tři miliony korun. Televizní diváci a rozhlasoví posluchači i firmy věnovali na pomoc vozíčkářům a Centru Paraple, které je učí vrátit se po úrazu zpět do běžného života, zhruba 2,98 milionu korun. Jen prostřednictvím dárcovských textových zpráv zaslali lidé skoro milion korun.

Dobročinná akademie se konala již po dvanácté a přenášela ji Česká televize a Český rozhlas. Diváky a posluchače k pomoci vozíčkářům vyzval stejně jako v minulých letech herec, scénárista a režisér Zdeněk Svěrák. V jeho včerejším pořadu vystoupili mimo jiné Jaroslav Uhlíř se sborem Sedmihlásek, Leona Machálková či skupiny Tři sestry a Traband.

Organizátoři se neobávají, že by diváci a posluchači přislíbené částky neposkytli. “Minulé ročníky Dobročinné akademie ukázaly, že těch, kteří svým darem Centrum Paraple podpoří, je mnohem víc než těch, kterým se do České televize podaří během pořadu dovolat,” uvedla Hana Sixtová ze Svazu paraplegiků – Centra Paraple. Loni lidé v pořadu přislíbili 2,62 milionu korun, nakonec věnovali 3,52 milionu korun. V Česku každoročně přibude asi 200 lidí, kteří jsou po poranění míchy odkázáni na invalidní vozík. Výtěžek sbírky oslouží na rozšíření Centra paraple a jeho další programy, v nichž se vozíčkáři připravují na samostatný život. Nabídka zahrne například řidičské a počítačové kurzy, pracovní praxe i vyplnění volného času a sportovní vyžití.

Dárci mohou na pomoc vozíčkářům posílat dárcovské textové zprávy i nadále. Zaslání jedné SMS s textem DMS PARAPLE na číslo 87777 stojí 30 korun. Centrum Paraple z této částky získá 27 korun. K dispozici je i Konto Paraple s číslem 10006- 18831021/0100. Bližší informace lze nalézt na www.paraple.cz. Centrum Paraple otevřel Svaz paraplegiků se Svěrákovou pomocí v roce 1994. Nejprve poskytovalo jen poradenství, nyní učí lidi po úrazech i samostatnosti a připravuje je na návrat do běžného života

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami