České Budějovice se zapojí do Dnů zdraví, na radnici bude poradna

ČESKÉ BUDĚJOVICE , Součástí programu, v němž spolupracuje město, charita a Zdravotní ústav, jsou až do 17. října koncerty, filmové projekce, výstavy, přednášky či francouzská hra petanque...

České Budějovice se v úterý zapojí do národní kampaně Dny zdraví, jejímž cílem je veřejnosti představit zdravý způsob života a možnosti, jak se bránit stresu. Zdravotníci kvůli tomu například na den přesídlí na radnici a budou tam lidem zdarma radit a měřit jim cholesterol, tělesný tuk či krevní tlak.

Součástí programu, v němž spolupracuje město, charita a Zdravotní ústav, jsou až do 17. října koncerty, filmové projekce, výstavy, přednášky či francouzská hra petanque. “Osvěta směřuje k tomu, aby přivedla lidi na myšlenku, jak zdravě žít, jak odolávat stresu a podobně. Zároveň je jim dána i praktická možnost vyzkoušet, jak na tom se svým zdravím jsou. Zaměřujeme se na různé věkové skupiny, hlavně na prevenci úrazů dětí,” uvedla náměstkyně českobudějovického primátora Vlasta Bohdalová.

Odborníci ze Zdravotního ústavu budou ve středu 5. října v budově magistrátu od 09:00 radit lidem, jak zlepšit životosprávu, nabídnou i informace o možnostech očkování, odvykání kouření, prevenci HIV – AIDS či závislostech na drogách, výherních automatech a alkoholu. Navíc Zdravotní ústav 11. října uspořádá od 09:00 do 17:00 Den otevřených dveří, jehož součástí budou zdarma různá vyšetření, poradny a prohlídky laboratoří.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami