Lidé mohou pomoci vozíčkářům ve sbírce Zasukované tkaničky

OLOMOUC, Výtěžek sbírky poslouží na zaplacení osobní asistence pro handicapované či na pořízení pomůcek potřebných k jejich životu...

Obyvatelé Olomouckého kraje i sousedních regionů mohou od středy do pátku přispět vozíčkářům v rámci veřejné sbírky s názvem Zasukované tkaničky. Její výtěžek hodlají pořadatelé věnovat především na zaplacení osobní asistence pro handicapované či na pořízení pomůcek potřebných k jejich životu. Sbírka se koná potřetí, dosud vynesla téměř půl milionu korun.

“Do sbírky, kterou pořádáme ve spoluprací s dalšími okolními kraji, se zapojila města Prostějov, Přerov, Zábřeh, Hranice a Šumperk. Při sbírce nám budou pomáhat studenti, herci Moravského divadla a v pátek se zapojí také olomoucký primátor,” řekl dnes ČTK předseda olomoucké organizace vozíčkářů Trend Milan Langer. Symbolem sbírky jsou zasukované dvoubarevné tkaničky, které mohou být výrazem zauzlovaného lidského osudu nebo prostým předmětem každodenní potřeby, který může být pro člověka s postižením tvrdým oříškem. “Zasukované tkaničky v názvu i na logu sbírky symbolizují zasukování lidského osudu, který může postihnout kohokoliv a kdykoliv. Stačí sekunda nepozornosti za volantem, komplikovaný porod nebo kontakt s virem,” podotkl předseda olomouckých vozíčkářů.

Dodal, že peníze ze sbírky pokrývají osobní asistenci vozíčkářů, speciální dopravu či kompenzační pomůcky jako jsou vozíky, zvedáky či polohovací postele.Lidé dosud na pomoc handicapovaným vybrali během dnů Zasukovaných tkaniček 436.961 korun. Další peníze posílali lidé přes dárcovské SMS či je vložili do kasiček umístěných v nákupních centrech. Veřejnou sbírku společně organizují občanská sdružení Liga za práva vozíčkářů v Brně a Trend vozíčkářů. Pořadatelé by chtěli v budoucnu z akce vytvořit celostátní sbírku na principu společné solidarity.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami