Hartmann-Rico téměř zdvojnásobí počet zaměstnanců své chráněné dílny

VEVERSKÁ BÍTÝŠKA (Brněnsko), K nynějším 12 lidem by se do konce roku 2005 mělo přidat dalších deset. Dílna funguje téměř rok a práce zaměstnanců se změněnou pracovní schopností kvůli nižším mzdovým nákladům pomáhá společnosti držet krok s poklesem cen na trhu...

Mostecký závod společnosti Hartmann-Rico téměř zdvojnásobí počet zaměstnanců své chráněné dílny. K nynějším 12 lidem by se do konce roku 2005 mělo přidat dalších deset. Dílna funguje téměř rok a práce zaměstnanců se změněnou pracovní schopností kvůli nižším mzdovým nákladům pomáhá společnosti držet krok s poklesem cen na trhu. Lidé se změněnou pracovní schopností, pro které je obtížné se uplatnit na trhu práce, zase získají místo.


Podle ředitele závodu v Mostě Josefa Sedláře souvisí pokles cen na trhu s rostoucí konkurencí. Podnik proto rozšiřuje práci v chráněné dílně, s níž má dobré zkušenosti. Na Mostecku bylo na konci srpna 14.177 nezaměstnaných. Míra nezaměstnanosti v oblasti postižené restrukturalizací průmyslu činila 22,22 procenta, což bylo nejvíce v Česku.

Největší domácí výrobce zdravotnických a hygienických potřeb má své závody kromě Mostu ve Veverské Bítýšce, Chvalkovicích a Havlíčkově Brodě. V loňském roce se firmě podařilo zvýšit výnosy o 2,7 procenta na 3,45 miliardy korun. Již v září ohlásila firma, že nechystá v ČR hromadné propouštění, ačkoli z mateřské firmy Paul Hartmann AG v Německu muselo odejít do letošního června kvůli restrukturalizaci 397 lidí.

Celosvětový prodej skupiny Hartmann AG vzrostl v pololetí po očištění od kurzových vlivů o dvě procenta na 622 milionů eur (asi 18,6 miliardy Kč). Zisk stoupl více než čtyřnásobně na 22 milionů eur (660 milionů Kč).

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami