Tiskové prohlášení pacientů s roztroušenou sklerózou mozkomíšní

PRAHA, Obáváme, co s námi bude! Zrušením centrálních nákupů nám, lidem s diagnózou roztroušená skleróza, bude nedostupná stávající léčba...

Obáváme se, že zrušením centrálních nákupů nám, lidem s diagnózou roztroušená skleróza, bude nedostupná stávající léčba. Změny, které plánuje Ministerstvo zdravotnictví nás již „zaběhlé“ pacienty může ohrozit v aktivním životě a velice rychle nás může přivést do invalidizovaného stavu.

Totéž se týká osob, kterým diagnóza RS bude zjištěna v průběhu několika následujících měsíců. Pokud včas nedostanou vhodnou a moderní léčbu hrozí, že se brzo stanou vazaly státu, který jim bude vyplácet dávky v nemoci či invaliditě. Namísto toho, aby byly co nejdéle díky včasné léčbě součástí sociálního a daňového systému v ČR.

To, že lidé při této moderní (již 13 let běžně používané) léčbě zůstávají pracovně činní, lze dokumentovat mnoha případy jak mladých lidí , ale i lidí středního věku, kteří díky včasné léčbě mohou vykonávat plnohodnotně své povolání a žít plnohodnotný život.

Pod tiskové prohlášení se podepisují:

UNIE ROSKA – česká MS společnost (občanské sdružení), Karel Hrkal, tel. 737 18 57 81, e-mail: rs.centrum@centrum.cz

Klub SMS (občanské sdružení), Marek Tomažič, tel. 602 662 494, e-mail: mtpraha@mtpraha.cz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami