Plzeň získá od státu 11 milionů korun na bezbariérové trasy

PLZEŇ, Zdravotně postiženým občanům se odstraní současné překážky na Americké třídě a Denisově nábřeží ve středu města, na ploše centrálního náměstí, v okolí křižovatky na Lochotíně...

Plzeň získá příští rok od státu 11,3 milionu korun na vybudování pěti bezbariérových tras. Zdravotně postiženým občanům se odstraní současné překážky na Americké třídě a Denisově nábřeží ve středu města, na ploše centrálního náměstí, v okolí křižovatky na Lochotíně a vznikne nová zastávka ve Lhotě. ČTK to řekl primátor Miroslav Kalous.

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) poskytne městu tři čtvrtiny nákladů. Radnice se loni přihlásila k výzvě každoročně vyhlašované vládním výborem pro zdravotně postižené občany. Řídící výbor Národního rozvojového programu mobility stavby doporučil. “To je první krok ke získání peněz. Nyní dopracujeme některé projekty a předložíme je SFDI,” dodal primátor. Plzeň loni schválila dokument Sledované trasy pro obyvatele s omezenou schopností pohybu a orientace, na jejichž základě v žádosti uspěla. Mezi akcemi na podporu mobility je stamilionová rekonstrukce Americké třídy, zahajovaná příští rok, kde se zásadně zmírní bariéry pro imobilní občany.

Dále chce město upravit křižovatku Plaská – Okounová na největším sídlišti Lochotín, kde se vytvoří přestupní uzel systému integrované dopravy Plzeňska. Radnice obnoví a doplní pěší trasy, rozšíří tramvajové zastávky a osadí ochranné prvky pro pohyb chodců v dopravním prostoru. Bezbariérová stavba bude mít prvky pro orientaci nevidomých a slabozrakých.
Město dále počítá se vybudováním točny a zastávky autobusů v městské části Lhotá, stavební úpravou Denisova nábřeží a třetí etapou rekonstrukce náměstí Republiky. Náklady na všechny akce převýší 15 milionů korun.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami