DOBRÁ RADA NAD ZLATO

vy můžete ovlivnit výsledné pořadí projektů! Můžete hlasovat v rámci druhého ročníku celonárodní soutěže Dobrá rada nad zlato, kterou vyhlásila Inspirační databanka pro rozvoj lidských zdrojů TOPREGION.CZ při NVF...

I vy můžete ovlivnit výsledné pořadí projektů! Můžete hlasovat v rámci druhého ročníku celonárodní soutěže Dobrá rada nad zlato, kterou vyhlásila Inspirační databanka pro rozvoj lidských zdrojů TOPREGION.CZ při NVF – Národním vzdělávacím fondu o.p.s.

Chcete se dozvědět více o tom, jak kraje České republiky podporují rozvoj lidských zdrojů? Chcete hledat inspiraci u nejlepších projektů v této zemi? Pak sledujte soutěžní projekty, které jsou umístěny v inspirační databance pro rozvoj lidských zdrojů, na portálu TOPREGION.CZ. Zde budou jednotlivé krajské nominace vystaveny konkurenci projektů ostatních krajů až 15. 9. 2006. Celkově zde k dnešnímu dni naleznete 31 projektů. Hlasování probíhá přímo na: www.topregion.cz – stačí si jen vybrat a jednoduše hlasovat pro maximálně tři vystavené nominace.

Toto jsou příklady projektů, které podporují zaměstnanost a rozvoj v jednotlivých krajích:
1. Motto „To co si naprogramujeme, to si taky obrobíme“ patří k projektu Profesionální obrábění inteligentní hrou, který nominován za Moravskoslezský kraj (odborné vyškolení pracovníků pro multidimenzionální obrábění).
2. Motto „Každý člověk by měl šanci začít znova“ vystihuje projekt Návrat mužů bez domova do práce a do života za Zlínský kraj.
3. Motto „Jsme tu pro všechny, kteří si občas nevědí rady “ je k projektu Dobrá rada na zlato na portálu InternetPoradna.cz (on-line bezlpatné poradenství, informační služby, chatová linka důvěry) z Olomouckého kraje.

A jenom ve stručnosti další názvy projektů: Anenské mosty (Pardubický kraj) , Aktivní žena (Moravskoslezský kraj), Podpora matek s dětmi při vstupu na trh práce (Královéhradecký kraj), Kvalitní zdravotní péče – e-learning ve službách medicíny (Praha), Kroje a tradiční řemesla vytvářejí pracovní místa (Zlínský kraj), Profesionální sociální služby na Kokořínsku (Středočeský kraj) …..

Jedním z patronů soutěže je PhDr. Jiřina Šiklová: „Iniciativu občanů považuji za základ demokracie. Aktivní občané schopní sebe sama organizovat pro prosazení určitého společného zájmu jsou podstatou demokracie. Z těchto iniciativ teprve vznikají politické strany a celý demokratický systém. V devatenáctém století se náš národ znovuformoval právě na podkladě občanských spolků, společků, kampeliček, hasičů a dalších iniciativ, z nichž se později zrodil i stát, který se jmenoval Československo. Vídeň byla daleko, panovníka jsme nemilovali, vládu nanejvýše tolerovali a tak i chtěli jsme a museli jsme si pomoci sami. Iniciativa občanů, nevládní organizace, to není import z Ameriky, ale kořeny našeho národa, na které jsme zapomněli. Proto pracuji v neziskovém nevládním sektoru, podporuji i drobné iniciativy, protože na těch se občané učí a na nich si ověřují svoje schopnosti. A ze stejného důvodu si považuji za čest,že mohu být patronkou tohoto projektu NVF.“

Druhý patron soutěže Mgr. Tomáš Zatloukal říká o této soutěži: „Již loňský ročník soutěže Dobrá rada nad zlato mne přesvědčil, že se jedná o aktivitu, která si zaslouží patřičnou podporu, neváhal jsem proto stát se opět jejím patronem. Projekty představené v minulém roce byly velice inspirativní a já věřím, že i letošní ročník nabídne nové podněty a zkušenosti. Domnívám se, že bez systematické podpory rozvoje lidských zdrojů nelze realizovat myšlenku znalostní společnosti. “

Koncem září 2006 odborná komise vybere tři projekty, které získají nejvíce bodů z veřejného hlasování a zároveň i z vlastního hodnocení členů komise. Vítězi se stávají krajské rady RLZ, které nominovaly nejlépe hodnocené projekty, spolu se zástupci projektového týmu, jejichž projekty získaly nejvíce bodů. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v měsíci říjnu a listopadu na konferencích u příležitosti Týdnů vzdělávání dospělých, které budou probíhat po celé ČR.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami