Uherské Hradiště vybudovalo v bývalých kasárnách chráněné byty

Jednopokojové a dvoupokojové byty jsou bezbariérové, všechny mají širší vchody pro případ pobytu vozíčkářů. Pro tyto účely jsou speciálně upravené i koupelny....

Uherské Hradiště dokončuje v těchto dnech v bývalých kasárnách více než čtyři desítky chráněných bytů. V domě s pečovatelskou službou vznikne 42 bytových jednotek pro lidi s handicapem, zdravotními potížemi nebo v pokročilém věku. Novinářům to řekla místostarostka Hana Doupovcová. Oprava bývalé vojenské budovy stála 45 milionů korun, z toho 29,4 milionu poskytlo ministerstvo pro místní rozvoj. První obyvatelé se do domu nastěhují v září.

Jednopokojové a dvoupokojové byty jsou bezbariérové, všechny mají širší vchody pro případ pobytu vozíčkářů. Pro tyto účely jsou speciálně upravené i koupelny. V domě bude fungovat také pečovatelská služba, kterou tito občané budou povinni využívat. “Tento typ sociálního bydlení je pro město velmi důležitý, protože už nyní eviduje radnice na tyto byty přibližně 80 žádostí. To znamená, že i po dokončení tohoto domu nebudou uspokojeni všichni, a město se tak touto problematikou bude muset nadále zabývat,” dodala místostarostka. Nájemce město vybírá na základě doporučení sociálním odborem, který jednotlivé žadatele kontaktuje v terénu. Přidělení bytu dále schvaluje komise a také radní.

V bývalých kasárnách v Uherském Hradišti první byty vznikly již před rokem. Byty byly určené především pro mladé rodiny s dětmi. Areál kasáren, které se nacházejí přímo v centru města, budovala v Uherském Hradišti armáda od 30. let minulého století. V roce 2002 jej opustila a všechny budovy byly bezplatně převedeny na město. Radnice vypracovala studii využití kasáren, která obsahuje rozdělení na zóny pro bydlení, podnikání a vzdělávání. Komerční zónu nyní tvoří především supermarket, ve vzdělávací pak bude místo například pro vysoké školství či celoživotní vzdělávání.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami