Sociální pracovníci si mohou zlepšit svou kvalifikaci

Jejich cílem je zlepšit kvalitu sociálních služeb a rozšířit jejich nabídku...

Sdružení Česká asociace pečovatelské služby zahajuje tento týden vzdělávací kurzy pro pečovatelky a pečovatele. Jejich cílem je zlepšit kvalitu sociálních služeb a rozšířit jejich nabídku, řekli dnes organizátoři. Lektoři proškolí za dva roky 600 sociálních pracovníků. Budou se vzdělávat například v sociálních, zdravotních i právních věcech, etice, psychologii a komunikaci, uvedla koordinátorka Kateřina Dušková.

V současnosti pracuje v sociálních službách podle údajů sdružení kolem 4000 zaměstnanců, nejčastěji mají základní nebo střední vzdělání. Díky projektu si část z nich bude moci zvýšit kvalifikaci, která bude splňovat požadavky na odbornou způsobilost podle nového zákona o sociálních službách. Kurzy jsou bezplatné, náklady na projekt činí asi 10,5 milionu korun. Ze čtyř pětin je hrazen ze sociálního fondu Evropské unie, zbytek poskytlo ministerstvo práce a sociálních věcí.

Školení se budou konat v osmi městech v celé České republice. Zájem o ně byl podle Duškové velký. Do kurzů se přihlásilo asi 1200 zájemců. Zástupci sdružení věří, že budou moci projekt rozšířit a budou moci časem proškolit všechny uchazeče. Začínají o tom jednat s jednotlivými kraji, uvedla Dušková.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Bitnami